Newsletter
Jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem bieżących informacji na temat wydarzenia prosimy o wypełnienie formularza:

Patron honorowy
URE
Partner medialny
wysokie napięcie
Powrót

Przyjedź na największą konferencję i targi energetyki wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej

Przyjedź na największą konferencję i targi energetyki wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej

Polska jest krajem, który ma najlepsze warunki atmosferyczne do rozwijania energetyki wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej i z roku na rok wytwarza dzięki elektrowniom wiatrowym coraz większą ilość energii elektrycznej. Przykładowo w godzinach wieczornych 26 grudnia 2016 roku wiatraki wykorzystywały ponad 80% swoich możliwości, a przez cały dzień zapewniły 1/3 krajowego zapotrzebowania. Z kolei 20 i 21 lutego sumaryczna generacja ze źródeł wiatrowych przez kilka godzin przekraczała magiczny poziom 5GWh (przy mocy zainstalowanej na poziomie ok. 5,7 GW). W tej chwili pod względem mocy zainstalowanej w elektrowniach wiatrowych Polska jest na siódmym miejscu w Unii Europejskiej. Operator systemu przesyłowego, czyli Polskie Sieci Elektroenergetyczne, przyznaje, że w systemie jest jeszcze miejsce na kolejne lądowe farmy wiatrowe. Wiele szans i możliwości rozwoju dla firm związanych z obsługą i konserwacją farm wiatrowych dają też obecnie pracujące w Polsce turbiny.

Polska ma również bardzo dobre warunki do rozwijania morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim, którym sprzyjają warunki naturalne takie jak wiatr, głębokość, zasolenie oraz brak pływów, prądów morskich czy znacznego zafalowania. Aktualnie w polskim obszarze Morza Bałtyckiego rozwijane są projekty offshore o łącznej mocy ponad 2000 MW, które mogą powstawać już po 2020 roku. Potencjał dla kolejnych projektów jest jeszcze większy. W sumie pozytywne decyzje lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych wydano w 37 przypadkach. Prawomocnych jest natomiast 9 decyzji lokalizacyjnych, które dotyczą projektów o łącznej mocy ok. 8 GW.

O tym wszystkim oraz o wielu innych możliwościach i uwarunkowaniach (w tym obowiązujących zapisach prawnych oraz spodziewanej nowelizacji ustawy o OZE) będziemy mówili właśnie podczas Konferencji i Targów PSEW2017.

Zobacz program wydarzenia i zarejestruj się.

1326
uczestników w 2016
55
wystawców w 2016
55
prelegentów w 2016